MÖBLER / Möbler, övrigt / Biskopstron 8133019

nr 813 3019

Biskopstron

Italien, Barock, 16-1700-tal. längd: 72, höjd: 211

måndag 11 mars 2013
kl 19:35:45

Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.